TIĞ İŞİ BONCUKLU ÇİÇEK YAPIMI

Tığ işi boncuklu çiçek yapımı

Merhaba hanımlar şimdi de sizlere tığ işi boncuklu çiçek yapımı ile karşınızdayız. Örgü modeli yapımını patik modellerini de süslemek için battaniye modelleri için de kullanabilirsiniz. İpi parmağımıza dolayalım 15 kez saralım tığı parmağımıza sardığımız iplerden geçirelim 2 zincir çekelim tığın başını alalım 2 li tırabzan yapalım.

Etrafını dolanana kadar tırabzan yapalım. 1 zincir çekelim ipi kopartalım. İğneye aynı renk ipi takalım iğneyi orta kısma geçirelim inci boncuğu da sabitleyelim. Uç kısma geçip ucu biraz kıvıralım ki kıvrık şekilde düğüm atalım. İpi kopartalım

İpi parmağımıza dolayalım 15 kez saralım tığı da sardığımız iplerden geçirelim 2 zincir çekelim tığın başını alalım 2 li tırabzan yapalım. Etrafını dolanana kadar tırabzan yapalım. 1 zincir çekelim ipi kopartalım. İğneye aynı renk ipi takalım iğneyi orta kısma geçirelim inci boncuğu da sabitleyelim.

Uç kısma geçip ucu biraz kıvıralım kıvrık şekilde düğüm atalım. İpi kopartalım İşaret parmağımıza İpi dolayalım 15 kez saralım tığı sardığımız iplerden geçirelim 2 zincir çekelim tığın başını 1 defa alalım 2 li tırabzan yapalım. Etrafını dolanana kadar tırabzan yapalım.

1 zincir çekelim ipi kopartalım. İğneye aynı renk ipi takalım iğneyi orta kısma geçirelim inci boncuğu da sabitleyelim. Uç kısma geçip ucu biraz kıvıralım kıvrık şekilde düğüm atalım. İpi parmağımıza dolayalım 15 kez saralım tığı iplerden geçirelim 2 zincir çekelim tığın başını alalım 2 li tırabzan da yapalım. Etrafını dolanana kadar tırabzan yapalım.

1 zincir de çekelim ipi kopartalım. İğneye aynı renk ipi takalım iğneyi orta kısma geçirelim inci boncuğu da sabitleyelim. Uç kısma geçip ucu biraz kıvıralım kıvrık şekilde düğüm atalım. Bu şekilde 5 parça yapalım. Kıvırdığımız kısımlar dan dikerek birleştirelim.

Arkayı çevirelim ipi sabitleyelim. Daha ayrıntılı anlatım için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel örgü modeli yapımı için Serap İle El Sanatları Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz. Daha güzel ve yeni modeller için takipte kalın. İyi seyirler.

Kontrol Et

BEŞ MOTİFLİ ÇANTA MODELİ

Beş motifli çanta modeli nasıl yapılır? Örgü örmeyi seviyor ve kendinize yeni bir çanta yapmak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir