LALE ÇİÇEK PATİK MODELİ YAPIMI

Lale çiçek patik modeli yapımı

Merhaba hanımlar şimdi de sizlere lale çiçek patik modeli yapımı ile karşınızdayız. Üst kısımda sarı ile örülen patik modeli alt taban kısma geçmeden 2 sıra da yeşil renk kullanılmış. En son olarak boğaz kısmına kenar oyası yapılarak sonlandırılmış. Modelin başlangıcı için 5 ilmek atalım. Düz örgü olarak başlayalım.

Ön yüze gelince ilk ilmeği örmeden alalım sıradaki ilmeği de düz olarak örelim 1 defa artırma yapalım son iki ilmek kalana kadar örelim 2 ilmek kalınca artırma yapalım sırayı çevirelim. Diğer tarafta normal örgü örelim. Diğer tarafa geçince ilk ilmeği örmeden alalım sıradaki ilmeği de düz olarak örelim 1 defa artırma yapalım son iki ilmek kalana kadar örelim

2 ilmek kalınca artırma yapalım sırayı çevirelim. Diğer tarafta normal örgü örelim. Ön yüze gelince ilk ilmeği örmeden alalım sıradaki ilmeği de düz olarak örelim 1 defa artırma yapalım son iki ilmek kalana kadar örelim 2 ilmek kalınca artırma yapalım sırayı çevirelim. Diğer tarafta normal örgü örelim. Diğer tarafa geçince ilk ilmeği örmeden alalım sıradaki ilmeği düz olarak örelim

1 defa artırma yapalım son iki ilmek kalana kadar örelim 2 ilmek kalınca artırma yapalım sırayı çevirelim. Diğer tarafta normal örgü örelim. Ön yüze gelince de ilk ilmeği örmeden alalım sıradaki ilmeği de düz olarak örelim 1 defa artırma yapalım son iki ilmek kalana kadar örelim 2 ilmek kalınca da artırma yapalım sırayı çevirelim. Diğer tarafta normal örgü örelim.

Bu şekilde devam edelim Modelin ön kısmı içinde tığ yardımı ile çıkarılan ilmekleri toplayacağız. Lale görünüm için renkli ipler kullanabilirsiniz. Lale farklı renk yaprakları farklı renk yapabilirsiniz. Yeşil, mavi, sarı renkli laleler çok yakışır. Modelin devamı ve daha ayrıntılı anlatım için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel örgü modeli yapımı için Diva Patik Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz. Bunun gibi ve daha fazla paylaşımlarımızdan haberdar olmak için takipte kalın. İyi seyirler.

Kontrol Et

BURGULU BOT PATİK MODELİ

Burgulu bot patik modeli Kış aylarımızın olmazsa olmazı patik modeli arayanlar için Burgulu bot patik …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir