TIĞ İŞİ PENCERE PATİK MODELİ YAPIMI

Tığ işi pencere patik modeli yapımı

Çeyizlik patik olarak yapabileceğiniz tığ işi pencere patik modeli yapımı ile karşınızdayız. Patik modeli yapımı ister çeyizlik ister hediyelik isterseniz de günlük hayatınız için yapıp kullanabileceğiniz patik modeli. Patik modeli yapımın 2 renk kullanılmış. Patik modeli yapımı için ilk olarak uç kısmı yapalım daha sonra desen için mor ipe 1 zincir çekelim sabitleyelim.

Başını alalım sıradaki tırabzana batarak tırabzan yapalım. Yan yana 7 tırabzan olacak. 7 zincir çekelim 6. tırabzan tepesine batalım yan yana 7 tane tırabzan yapalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar devam edelim. Sıra sonunda 2 zincir çekelim ilk tırabzan tepesine batıp tırabzanları aynı şekilde yapalım. 7 zincir çekip diğer sırada yaptığımız gibi yapalım.

Diğer renge geçelim 1 zincir çekelim tırabzan tepesine sabitleyelim. 7 zincir çekelim sondaki tırabzan tepesine 1 tırabzan daha yapalım zincir kısmıyla beraber 7 tırabzan olacak 7 zincir çekelim tırabzan tepesine batıp tırabzan yapalım sırayı tamamlayalım. Sıra sonunda 2 zincir çekelim ilk tırabzan tepesine batıp tırabzanları aynı şekilde yapalım.

7 tane zincir çekip diğer sırada yaptığımız gibi devam edelim. Diğer renge geçelim 1 zincir çekelim tırabzan tepesine sabitleyelim. 7 zincir çekelim sondaki tırabzan tepesine 1 tırabzan daha yapalım zincir kısmıyla beraber 7 tırabzan olacak 7 zincir çekelim tırabzan tepesine batıp tırabzan yapalım bu şekilde sırayı tamamlayalım. Sıra sonunda 2 zincir çekelim ilk tırabzan tepesine batıp tırabzanları aynı şekilde yapalım.

Diğer renge geçelim 1 zincir çekelim tırabzan tepesine sabitleyelim. 7 zincir çekelim sondaki tırabzan tepesine 1 tırabzan daha yapalım zincir kısmıyla beraber 7 tırabzan olacak 7 zincir çekelim tırabzan tepesine batıp tırabzan yapalım bu şekilde sırayı tamamlayalım. Sıra sonunda 2 zincir çekelim ilk tırabzan tepesine batıp tırabzanları aynı şekilde yapalım. İki sıra da bir renk değişimi yapalım. Belirli sıraya gelince patiğimizin ayırma kısmını da yapalım en son olarak topuk da yaparak bitirelim. Model için Örgü Modelleri Kanalına teşekkür ederiz.

Kontrol Et

BURGULU BOT PATİK MODELİ

Burgulu bot patik modeli Kış aylarımızın olmazsa olmazı patik modeli arayanlar için Burgulu bot patik …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir