BONCUKLU ÖRGÜ BİLEKLİK YAPIMI

Boncuklu örgü bileklik yapımı

Tığ ile yapabileceğiniz çok kolay boncuklu örgü bileklik yapımı ile karşınızdayız. Örgü modeli yapımını boncuksuz olarak da yapabilirsiniz isterseniz koyu renk kullanarak arada renkli ip ile süsleyebilirsiniz. Modelin yapımı için orta kalınlıkta ip ona uygun tığ ve mavi boncuk ile yapılmış.

Modele ilk olarak 9 tane zincir çekelim 1 boncuk alalım tığın arasından geçip ilmeği alalım içinden de çıkaralım. 5 zincir çekelim boncuk dibine batalım kapatalım. 8 zincir çekelim etrafından geçelim ilk tepeden sahte sık iğne ile bağlayalım.

1 zincir çekelim 1 sık iğne yapalım. 2 zincir de çekelim zincir yuvasına girelim 1 sık iğne 2 zincir 1 sık iğne şeklinde devam edelim 5 kez tekrar edelim. Diğer tarafa geçelim 2 zincir 1 sık iğne 2 zincir bu kısma da 5 defa tekrar edelim.

9 tane zincir çekelim 1 boncuk alalım tığın arasından geçip ilmeği alalım içinden çıkaralım. 5 zincir çekelim boncuk dibine batalım kapatalım. 8 zincir çekelim etrafından geçelim ilk tepeden sahte sık iğne ile bağlayalım.

1 zincir de çekelim 1 sık iğne yapalım. 2 zincir çekelim zincir yuvasına girelim 1 sık iğne 2 zincir 1 sık iğne şeklinde devam edelim 5 kez daha tekrar edelim. Diğer tarafa geçelim 2 zincir 1 sık iğne 2 zincir bu kısma da 5 defa tekrar edelim. 9 tane zincir çekelim 1 boncuk alalım tığın arasından geçip ilmeği alalım içinden çıkaralım.

5 zincir çekelim boncuk dibine batalım kapatalım. 8 zincir çekelim etrafından geçelim ilk tepeden sahte sık iğne ile bağlayalım. 1 zincir çekelim 1 sık iğne yapalım. 2 zincir çekelim zincir yuvasına girelim 1 sık iğne 2 zincir 1 sık iğne şeklinde devam edelim 5 kez tekrar edelim.

Diğer tarafa geçelim. Bu şekilde istediğimiz boyuta gelene dek devam edelim. Daha ayrıntılı anlatım için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel model için Serap İle El Sanatları Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Hakkında Asya

Kontrol Et

ÖRGÜ İLE KEDİ ANAHTARLIK YAPIMI

Örgü ile kedi anahtarlık yapımı Sizler de değişik aksesuar örgü arıyorsanız örgü ile kedi anahtarlık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir