FIRFIRLI PATİK MODELİ YAPIMI

Fırfırlı patik modeli yapımı

Hem kolay olsun hem gösterişli olsun diyorsanız fırfırlı patik modeli yapımı ile karşınızdayız. Tek renk olarak yapılan patik modelini isterseniz de iki renkli olarak da yapıp farklı model ortaya çıkartabilirsiniz. Bilek kısmı içinde lastik örgü modeli uygulanmış patik modellerinize bot şeklini vermek isterseniz modelde olduğu gibi lastik örgü modeli çok uygun.

Boyutunu daha da fazla yaparak da daha farklı görünüm elde edebilirsiniz. Modelin yapımı için ilk olarak küt olan patik ucu modeli uygulanmış. Daha sonra 2 zincir çekelim başını alalım 2. tırabzana batıp tırabzan yapalım 2 zincir çekelim 1 tırabzan atlayıp diğerine batarak tırabzan yapalım bu şekilde 12 tane kutu yapalım. Üst sıraya gelince aynı şekilde kutu yapalım toplam da 2 sıra kutucuk olacak.

Daha sonra 2 zincir çekelim sıradaki tırabzana alttan girerek tırabzan yapalım 3 tane olacak. Tığın başını alalım alt kutunun içinden girelim 3 tane tırabzan yapalım yandaki tırabzana tığ ile yandan girerek tırabzan yapalım. Toplam da 3 tane tırabzan yapalım. Sıradaki kutuya alttan girelim 3 adet tırabzan da yapalım. Sıradaki tırabzana alttan girerek tırabzan da yapalım 3 tane şekilde olacak.

Tığın başını alalım alt kutunun içinden girelim 3 tane tırabzan yapalım yandaki tırabzana yandan girerek tırabzan yapalım. Toplam da 3 tane tırabzan yapalım. Sıradaki kutuya alttan girelim. 3 adet tırabzan yapalım. Tığın başını alalım aynı sıradaki tırabzana alttan girerek tırabzan yapalım 3 tane olacak. Tığın başını alalım alt kutunun içinden girelim. 3 tane tırabzan yapalım yandaki tırabzana yandan girerek tırabzan yapalım.

Toplam da 3 tane tırabzan yapalım. Sıradaki kutuya alttan girelim 3 adet tırabzan yapalım. Bu şekilde kutu yerlerini tırabzanla doldurarak kutuları da kapatmış oluyoruz. Bu şekilde devam edelim. Belirli sıra yaptıktan sonra patik modeli yapımının topuk kısmını da yapalım. Bilek kısmı içinde lastik örgü modeli uygulayarak devam edelim. Daha ayrıntılı anlatım için Ören Hanım Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz. İyi seyirler.

Kontrol Et

BURGULU BOT PATİK MODELİ

Burgulu bot patik modeli Kış aylarımızın olmazsa olmazı patik modeli arayanlar için Burgulu bot patik …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir