RENKLİ KİRPİK PATİK MODELİ / AYRINTILI ANLATIM

Kış aylarının vazgeçilmezi olan patik modelini birde böyle renkli kirpik patik modeli ayrıntılı anlatım yaparak kışa hazırlanalım. Patik modeli deyince çeyizlik patik gelin patiği Patik modeli deyince aklına tığla yapılan veya iki şişle yapılan patik modeli gelmiş olabilir. Fakat bu modeli 5 şişle yaparak ve hiç bir dikiş eklemeden keyifle yapabileceğiniz bir model. Artık iplerinizi de kullanabileceğiniz şık bir model. Patik modeli 38 ve 39 numara ayaklar için uygun. 3 adet patiklik ip ve 5 li şiş malzemelerimizi hazırlayalım.

Bu güzel modelimize ilk olarak patik ucundan başlıyoruz. Patiği uç kısımdan başlayarak adım atalım. Şişimize 12 adet ilmek atalım. İlk ilmeği örmeden alalım diğer kalan ilmekleri sırası ile ters örgü olarak örelim. Sıra başına gelince bu kısımda düz örgüye devam ediyoruz diğer taraf da ters örmüştük bu tarafa geçince düz örgü örüyoruz. 6 ilmeği örelim şişimizde 6 ilmek olunca diğer şişe geçiş yapıyoruz. 3. şişe diğer şişdeki ilmekleri kullanarak ilmek çıkartıyoruz. Toplamda 6 adet ilmek çıkarıyoruz. 4. şişimiz için de aynı şekilde ilmek çıkartarak devam ediyoruz. 4 şişimizde de 6 adet ilmek olacak.

Daha sonra 1 sıra düz örgü örerek sıraya tamamlıyoruz. Belirli sıraya gelince bu güzel modelin orta kısımdaki örnekleri yapıyoruz bir sarı bir gri aralarda krem ipimizle devam ediyoruz. Daha sonra ayırma işlemini de yapıyoruz kenar kısımlar da lastik olan görüntüsü olan kısma ters örgü yapıp diğer kısımlar da düz örgüyle devam edelim. Daha sonra topuk kısmını da yapalım. Bu modelin en beğendiğim tarafı topuk kısmını ile birlikte yapmak. Yani bazı patik modellerin de ya dikiş atarak yada ekstra işlem yapmak gerekiyor ama bu model bitince tam anlamıyla tamamlanmış oluyor. İsterseniz daha ayrıntılı olması için videoyu da izleyebilirsiniz. Bu güzel model için Diva Patik Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Çok beğeni alan lif modelimize de göz atabilirsiniz. Bu güzel lif modeli hem kolay hem şık olarak kullanabilirsiniz.

https://asyailehersey.com/736-2/

Hakkında Asya

Kontrol Et

BAĞCIKLI BOT PATİK MODELİ

Bağcıklı bot patik modeli Yavaş yavaş kış aylarına yaklaşırken yapabileceğiniz bağcıklı bot patik modeli sizlerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir