ALTILI YILDIZ LİF MODELİ YAPIMI

Altılı yıldız lif modeli yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere altılı yıldız lif modeli yapımı ile karşınızdayız. Modelin yapımı için 2 adet lif ipi ve 2 numara tığ ile örülmüş. Lif modeli yapımı ilk koyu renkten başlanarak yapılıp kenar kısımlarına beyaz iple üçgenler yapılarak ilerlenmiş. Modeli beyaz renkle de yaparak gelin lif olarak da kullanabilirsiniz.

Aynı şekilde 6 adet parçalar oluşturduk sonra lif modeli yapımı parçalar ile yuvarlak şekilde olacak Renkli iple üsten fıstık yapma tekniği ile birleştirilmiş. Birleştirme yapılırken yıldız şekilleri aynı yöne bakacak şekilde olacak. Birleştirme den sonra etrafından da 1 sıra fıstık yapılarak etrafı tamamlıyoruz. En son olarak orta kısım için puf çiçek modeli yapılarak tam orta kısma gelecek şekilde dikelim.

Modeli bu şekilde tamamlanıyor. Başlangıç için 3 zincir çekelim orta kısma batarak 1 fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan ilk yapılan fıstığın dibine batarak1 fıstık yapalım ikisini birden kapatalım. İlmeği uzatalım 1 adet fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık daha yapalım kapatmadan karşıya batıp 1 fıstık daha yapalım hepsini birden kapatalım.

Tekrar 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan ilk yapılan fıstığın dibine batarak1 fıstık yapalım ikisini birden kapatalım. İlmeği uzatalım 1 adet fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık daha yapalım kapatmadan karşıya batıp 1 fıstık daha yapalım hepsini birden kapatalım. Fıstık sayımızı saydığımız da 5 adet sırasıyla fıstık olana kadar kenarlar dan artırma yapıyoruz.

Daha sonra beyaz ipe geçelim bu seferde artırma yaptığımız gibi kesme işlemi yapacağız. Sağ tarafını yapıp bitirdikten sonra sol tarafa daha sonrada üst kısmı da yaparak tamamlanıyor. Bu şekilde parçalar oluşturalım. Kenar kısmı da tamamlayıp orta çiçeği yaptıktan sonra lif modeli tamamlıyoruz. Gelin çeyizliği için yapabileceğiniz harika lif modeli yapabilirsiniz. Daha sağlıklı olabilmesi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel lif modeli yapımı için Örgü Modelleri Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz. İyi seyirler.

Kontrol Et

Motifli Yuvarlak Lif Modeli Yapımı

Motifli yuvarlak lif modeli yapımı, renklerin ve motiflerin zarif bir dansıyla hayat bulan bir örgü …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir