MİNYATÜR ŞAPKA İLE ANAHTARLIK YAPIMI

Minyatür şapka ile anahtarlık yapımı

Değişik tatlış anahtarlık örgü modeli arıyorsanız minyatür şapka ile anahtarlık yapımı deneyebilirsiniz. Renkli bir şekilde yapıp isterseniz sevdiklerinize hediye edebilir isterseniz de bunları yaparak satışa sunabilirsiniz. Sadece anahtarlık yapımı için değil toka olarak da yapabilirsiniz.

Orta kalınlıkta ip ve 2,5 numara tığ alalım sihirli halka yapalım 3 zincir çekelim halkanın içine tırabzan yapalım. Toplam da 18 adet 2 li tırabzan yapalım. İlk tırabzan tepesine sabitleyelim. Sırayla her yuvanın içine 1 tane sık iğne yaparak ilerleyelim.

1 zincir çekelim her sık iğne içine batarak sık iğne yapalım toplam da 4 sıra olana dek devam edelim. 3 zincir çekelim tırabzan yapalım aynı yere 1 tırabzan daha yapalım Tığın başını 1 defa alalım yandaki sık iğneye girelim 1 tırabzan yapalım aynı yere 1 tırabzan daha yapalım.

Yan boşluğa girelim tırabzan yapalım aynı yere 1 tırabzan daha yapalım Tığın başını 1 defa alalım yandaki sık iğneye girelim 1 tırabzan yapalım aynı yere 1 tırabzan yapalım. Her sık iğne içine 2 tane 2 li tırabzan yapalım. Sırayı tamamlayalım. 1 zincir çekelim tırabzan tepesine batalım kaydırma tekniği ile çıkalım.

Başını alalım 1 tane zincir çekelim tırabzan tepesine batalım kaydırma tekniği ile çıkalım. 1 zincir çekelim tırabzan tepesine batalım kaydırma tekniği ile çıkalım. Başını alalım 1 tane zincir çekelim tırabzan tepesine batalım kaydırma tekniği ile çıkalım. Bu şekilde kenar oyasını tamamlayalım. İpi kopartalım. Farklı ipe geçelim. Sihirli halka yapalı 3 zincir çekelim kaydırma ile bağlayalım.

3 zincir çekelim yuvaya girelim kaydırma ile bağlayalım. Bu işlemi 6 defa tekrar edelim ipi kopartalım. Başka bir renkte ip alalım sihirli halka yapalı 3 zincir çekelim kaydırma ile bağlayalım. Bu şekilde de 2 tane motif olacak daha sonra dikim ve süsleme işlemine geçelim. Örgü modeli yapımın devamı için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel örgü modeli yapımı için Serap İle El Sanatları Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Kontrol Et

BEŞ MOTİFLİ ÇANTA MODELİ

Beş motifli çanta modeli nasıl yapılır? Örgü örmeyi seviyor ve kendinize yeni bir çanta yapmak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir