BAĞCIKLI BOT PATİK MODELİ

Bağcıklı bot patik modeli

Yavaş yavaş kış aylarına yaklaşırken yapabileceğiniz bağcıklı bot patik modeli sizlerin beğenisine sunuyoruz. Kışın ayaklarınız çok üşüyorsa şöyle sıcak tutacak patik modeli olsun olsun ama hem de şık olsun diyorsanız bu modeli mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Sadece kendiniz için değil sevdikleriniz için de yapıp hediye edebilirsiniz. Model iki renk ile yapılmış. Açık renk ile modele başlanmış. 3 numara şiş ile örülmüş. Bağcık kısmını yaparken tığ ile devam edilmiş.

Modelin başlangıç kısmı için ilk olarak şişe 74 tane ilmek geçirelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmeği düz örgü olarak örelim sıra sonuna kadar 2 ilmek düz örgü 2 ilmek ters örgü olarak örelim. Diğer tarafa geçince düz gelen ilmekleri düz ters olan ilmekleri ters ( haroşa ) örgü olarak örelim. Toplamda 16 sıra olana kadar lastik örgü modeline devam edelim. Diğer ipe geçelim. Bu sırada ters örgü olarak örelim. Koyu renkle 25 sıra olana kadar önlü arkalı ters örgü örelim. Diğer renge krem renge geçelim. İlk sırayı ters örgü örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmeği düz örgü olarak örelim sıra sonuna kadar 2 ilmek düz örgü 2 ilmek ters örgü olarak örelim.

Diğer tarafa geçince düz gelen ilmekleri düz ters olan ilmekleri ters ( haroşa ) örgü olarak örelim. Toplamda 16 sıra olana kadar lastik örgü modeline devam edelim. Daha sonra da 2 ilmeği birden alalım tek ilmek olarak çıkaralım diğer şişe geçirelim bıraktığımız ilmekle birlikte 2 ilmeği de alalım bu şekilde kesme işlemi de yapmış olduk. İğne ile krem olan uç kısmından başlayarak koyu renk ile birlikte dikelim. Uç kısımdan başlayalım ipi sabitleyelim. 8 tane zincir çekelim sıradaki düze batalım sabitleyelim. 8 zincir çekelim başını almadan diğer sıradaki düz ilmeğe batarak devam edelim. Bu şekilde bağcık için boşlukları yapıyoruz. Modelin devamı için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel model için Knitting Crochet Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz. İyi seyirler.

Kontrol Et

BURGULU BOT PATİK MODELİ

Burgulu bot patik modeli Kış aylarımızın olmazsa olmazı patik modeli arayanlar için Burgulu bot patik …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir