RENKLİ BALIK DESENLİ PATİK MODELİ

Eliniz de olan parça ipleri değerlendirmek için yapabileceğiniz çok şık bir patik modeli. Hem arta kalan iplerden kurtulmuş olursunuz hem de bu güzel patiği yapmış olursunuz. Renkli balık desenli patik modeli yapımı için 6 adet farklı renkler de ip kullanılmış. 5 li şiş de hazırladıysak her şey tamam. Model 38 ve 39 numara uygun sizler daha büyük yapmak isterseniz ilmek sayınızı fazla yapabilirsiniz.

Patik modeli yapımın da alt kısmı ve topuk kısmın da dikiş yok. Yani patiği yaptığınız zaman yok alt tarafı için başka işlem yapılacak yok topuk için başka işlem yapılacak derdi yok. 5 şiş yapmayı bilen hanımlar bu modeli görünce hemen yapmak isteyecekler. Modelimize burun kısmın dan şişe ilmek atarak başlıyoruz. Şişimize 10 adet ilmek atalım. İkinci şişimizi alıp ilmekleri ters örgü olarak örelim. Bir taraf da ters örgü diğer taraf da ise düz örgü örerek devam ediyoruz.

Modelin düz kısmı yanı ön kısım da artırma işlemini yapacağız. Her sırada başlangıç da 2 ilmek örüp artırma yapılacak. Aynı sırada son iki ilmek kalana kadar örüp sonra artırma yapıp kalan 2 ilmeği de örüp sırayı tamamlayacağız. Daha sonra bir diğer tarafı çevirip hiç bir işlem yapmadan ters örgü örerek sırayı tamamlayacağız. Aynı şekilde yine düz kısımda hem artırma başlangıç da ve sondaki 2 ilmek öncesi ve sonrası şeklinde artırma yaparken modeli de kurmaya başlayalım. Modelin üzerin deki renkli motif uygulamaları 6 sıra olacak şekilde yapalım.

Daha sonra modelin yan kısımlarındaki ters ilmekleri örüp kalan kısımdaki düz örgü modellerini de örelim. Modelin sadece ön kısmın da renkli balık deseni uygulanmış patik modelinin sağ ve sol kısımları sadece düz örgü ile tamamlanmış Daha sonra da modelin topuk kısmını da tamamlayarak modeli bitiriyoruz. Gelin bohçasına yakışacak harika bir model. Bu güzel modelin daha ayrıntılı bir şekilde yapmak için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel model için Diva Patik Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Kontrol Et

BURGULU BOT PATİK MODELİ

Burgulu bot patik modeli Kış aylarımızın olmazsa olmazı patik modeli arayanlar için Burgulu bot patik …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir