TEK RENK AJURLU BEŞ ŞİŞ PATİK MODELİ

Tek renk ajurlu beş şiş patik modeli

Patik yapalım hem şık olsun yeni evlenecek genç kızlarımız dan tam puan alsın hem tek renk olsun çok ip kullanırken şaşırıyorum diyorsanız hanımlar tek renk ajurlu beş şiş patik modeli model tam size göre.

Patik modeli mavi renkle çok uyumlu olmuş model kendini ortaya çıkarmış. Sizler de yaparken bu şekil açık mavi tonların da renk tercih edebilirsiniz. Açık renkler modelin ortaya çıkması ve modelin daha anlaşır olması için iyi tercih olabilir. Patik modelimizin boğaz kısmındaki ters örgü desen de apayrı güzellik katmış öyleki bilek boyutu ne çok uzun olup çok yoğunluk katmamış ki zaten öndeki dekolte görüntü bozulurdu.

Ters örgü kısmının kısa olması hem bilek kısmını fazla geçmemesi hem de öndeki ajur kısmını toparlamış. Ayrıca topuk kısmımın da yan düz örgüyle birbirini tamamlaması patik modeline ayrı bir estetik görüntü katmış. Bir bakalım modelimiz için neler lazım? Patik modelimiz 37 38 ve 39 numara ayaklara uygun. Patik ip 1 adet ve 3 numara şiş. Patik modelimize ilk olarak uç kısımdan başlanarak yapıyoruz. Şişimize ilmek atarak başlayalım. Toplamda 12 tane ilmek olacak.

Beş şiş patik modeli yapanlar bilir burun kısmını ilk takılan ilmeklerde diğer şişler için ilmek çıkarıyoruz. İlk olarak tek şişte 12 ilmek olacak. 2. şişte 6 ilmek olarak ilmek sayımızı ikiye bölüyoruz. Diğer şişler için iki şişte olan ilmeklerin kenar kısmından ilmek çıkararak kalan şişlere takalım. Daha sora ilmekler de artırma yaparak devam edelim. Sizler bu modeli yaparken veya lif modeli olsun herhangi bir örgü modeli yaparken mutlak el ayarınıza ve şiş kalınlığınıza dikkat edin. Bazı hanımların elleri sıkı veya gevşek olunca tutmuyor olabilir. Belli bir sıradan sonra modelin ön kısmındaki ajur detayına geçip devam ediyoruz. Daha sonra da topuk kısmını yapıp patiğimiz bitiriyoruz. Dilerseniz daha sağlıklı anlatım adına videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel model için Diva Patik Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Hakkında Asya

Kontrol Et

İKİ ŞİŞLE BOT PATİK MODELİ

İki şişle bot patik modeli Merhaba hanımlar bugün de sizlere iki şişle bot patik modeli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir