YENİ KESE LİF MODELİ YAPIMI

Yeni kese lif modeli yapımı

Değişik model olsun şık olsun diyorsanız yeni kese lif modeli yapımı tam da sizlere göre. Lif modeli yapımı için 3 farklı renkler de lif ipi kullanılmış. İpe uygun tığ ile lifin yapımına başlayalım. 6 adet zincir çekelim. İlk zincire batarak yuvaya oluşturalım. 1 zincir çekelim ilmeği genişletelim yuvaya 1 fıstık yapalım. 2 zincir çekelim yuvaya 1 fıstık daha yapalım. Bu şekilde fıstık yapalım. Toplam da 6 adet fıstık olacak. İlk fıstığa batalım. 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım kapatalım 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık daha yapalım ikisini bir kapatalım. 1 zincir çekelim sıradaki fıstığa batalım.

1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım kapatalım 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık daha yapalım ikisini bir kapatalım. 1 zincir çekelim sıradaki fıstık tepesine batalım fıstığa batalım. 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım kapatalım 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık daha yapalım ikisini bir kapatalım. 1 zincir çekelim bu şekilde devam edelim. İp değişimi yapalım beyaz renge geçelim. 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım kapatalım. 1 fıstık yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık daha yapalım hepsini birden kapatalım.

Tığın başını alalım1 zincir çekelim. 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım kapatalım. 1 fıstık yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık daha yapalım hepsini birden kapatalım. Başını alalım1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım kapatalım. 1 fıstık yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık daha yapalım hepsini birden kapatalım. Tığın başını alalım1 zincir çekelim. 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım kapatalım. 1 fıstık yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık daha yapalım hepsini birden kapatalım. Bu şekilde modeli ilerletelim. Daha ayrıntılı anlatım için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel model için Ören Hanım Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Kontrol Et

Motifli Yuvarlak Lif Modeli Yapımı

Motifli yuvarlak lif modeli yapımı, renklerin ve motiflerin zarif bir dansıyla hayat bulan bir örgü …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir