İKİ ŞİŞLE BOT PATİK MODELİ

İki şişle bot patik modeli

Merhaba hanımlar bugün de sizlere iki şişle bot patik modeli ile karşınızdayız. Modelin yapımı ayrı zevkli kullanımı ayrı güzel. Sizler de iki şişle kolay model arıyorsanız bu model tam sizlere göre. Model için 2 renk ip kullanılmış 3 numara şiş ile birlikte örülmüş. Modelin örülme işi bittikten sonra dikiş ile alt ve arka kısımdan bileştirilerek model bitiyor. İlk olarak şişe 48 adet ilmek atalım. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim. Sıra sonuna gelince son ilmeği düz örgü olarak örelim. Yine aynı şekilde ilk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü örelim son 1 ilmek kalan kadar devam edelim son ilmeği düz örgü örelim.

Diğer ipe geçiş yapalım 1 sıra renkli ipten 1 sıra krem ipten örerek devam edelim. Toplam da krem ip ile 5 sıra olana kadar devam edelim. İpi kopartalım. Renkli iple devam dedelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim. Sıra sonuna gelince son ilmeği düz örgü olarak örelim. Yine aynı şekilde ilk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü örelim son 1 ilmek kalan kadar devam edelim son ilmeği düz örgü örelim.

Toplam 11 sıra olana kadar devam edelim. İki ilmeği birden örelim tek ilmek olarak çıkaralım. Eksiltme yapalım 12 ilmeği keselim kalan ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği düz örgü olarak örelim. Sıra başına gelince İki ilmeği birden örelim tek ilmek olarak çıkaralım. Eksiltme yapalım 12 ilmeği keselim kalan ilmekleri ters örgü örelim en son ilmeği düz örgü olarak örelim. Sağ dan ve sol taraftan 12 ilmek eksiltince ortada 24 ilmek olacak. Bundan sonrası için eksiltme yapmadan devam edelim. Toplam da 78 sıra olana da kadar devam edelim sonra da ilmekleri keselim. Dikme işlemine geçelim. Daha ayrıntılı anlatım için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel model Knitting Crochet Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Kontrol Et

BURGULU BOT PATİK MODELİ

Burgulu bot patik modeli Kış aylarımızın olmazsa olmazı patik modeli arayanlar için Burgulu bot patik …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir