ÇOK KOLAY ÖRGÜ MOTİF ÇALIŞMASI YAPIMI

Çok kolay örgü motif çalışması yapımı

Battaniye modeli olarak yapabileceğiniz çok kolay örgü motif çalışması yapımı ile karşınızdayız. Bebek battaniye modeli olarak yapıp sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Kış ayların da çok üşüyen arkadaşlarınıza ailenize sevdiklerinize verebileceğiniz motif çalışması. İlk olarak mavi iple başlıyoruz. 10 zincir çekelim ilk zincire sabitleyelim.

1 zincir çekelim yuvaya girip 18 tane sık iğne yapalım. 1 zincir çekelim yuvaya girip ilmeği geniş alarak 20 tane sık iğne yapalım. 1 zincir çekelim ipi keselim. Pembe rengi alalım 1 zincir çekelim motife sabitleyelim 2 zincir çekelim tepeye 1 alalım aynı yere batarak 3 defada çıktığımız 1 fıstık yapalım.

Sıradaki boşluğa 3 defa battığımız 1 fıstık yapalım kapatalım. Bu şekilde yan yana 5 fıstık olacak. 6 zincir çekelim 1 alalım aynı yere batarak 3 defada çıktığımız 1 fıstık yapalım. Sıradaki boşluğa 3 defa battığımız 1 fıstık yapalım kapatalım.

Bu şekilde yan yana 5 fıstık olacak. 6 zincir çekelim yandaki boşluk tepeye 1 alalım aynı yere batarak 3 defada çıktığımız 1 fıstık yapalım. Sıradaki boşluğa 3 defa battığımız 1 fıstık yapalım kapatalım. Bu şekilde yan yana 5 fıstık olacak.

6 zincir çekelim bu şekilde 4 tane köşe olana kadar devam edelim mor renge geçelim zincir yuvasına sabitleyelim. 5 tane sık iğne yapalım 3 zincir çekelim 5 tane sık iğne yapalım sıradaki fıstık arasına sık iğne yapalım3 zincir diğer fıstık arasına batıp sık iğne yapalım 3 zincir çekip fıstık arasına bat 3 zincir çek zincir yuvaya girip 5 tane sık iğne yapalım 3 zincir çekelim

5 tane sık iğne yapalım sıradaki fıstık arasına sık iğne yapalım3 zincir çekelim diğer fıstık arasına batıp sık iğne yapalım 3 zincir çekip fıstık arasına bat 3 zincir çek zincir yuvaya girip 5 tane sık iğne yapalım. Örgü modeli yapımının devamı için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel anlatım için Serap ile elsanatları Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Kontrol Et

BEŞ MOTİFLİ ÇANTA MODELİ

Beş motifli çanta modeli nasıl yapılır? Örgü örmeyi seviyor ve kendinize yeni bir çanta yapmak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir