MOTİFLİ LİF MODELİ YAPIMI

Merhaba hanımlar şimdi sizlere motifli lif modeli yapımı ile karşınızdayım. Lif modeli yapımın da 3 farklı renkli kullanılmış. 2 numara tığ ile yapılmış. Lif modeli başlangıç için sarı iple 8 zincir çekelim ilk zincir içine girelim. Halka oluşturalım 3 zincir çekelim halka içine tırabzan yapalım 1 zincir 1 tırabzan şeklin de devam edelim. Toplam da 12 tane kutu olacak. İpi kopartalım beyaz ipi alalım.

motifli lif modeli yapımı

1 zincir çekelim kutu yuvasına girelim. 3 zincir çekelim kutuya girip 6 tane 2 li tırabzan yapalım. İlmeği tığdan bırakalım ilk tırabzan tepesine batalım bıraktığımız ilmeği içinden geçirelim 2 zincir çekelim sıradaki kutuya girelim. 6 tane 2 li tırabzan yapalım. İlmeği tığdan bırakalım ilk tırabzan tepesine batalım bıraktığımız ilmeği içinden geçirelim 2 zincir çekelim sıradaki kutuya girelim.

motifli lif modeli yapımı

Bu şekilde kutuları dolduralım. İp değişimi yapalım mavi ip ile 2 zincir çekelim ipi sabitleyelim. 1 zincir çekelim boşluğa 1 fıstık yapalım 2 zincir çekelim aynı yere 1 fıstık yapalım. 2 zincir çekelim diğer boşluğa 1 fıstık yapalım 2 zincir çekelim aynı yere 1 fıstık yapalım kapatalım. Bu şekilde sırayı tamamlayalım.

1 zincir çekelim fıstık arasına 1 fıstık yapalım kapatalım 2 zincir çekelim aynı yere 1 fıstık yapalım. Çift olan fıstık aralarına çift yapalım tek olan fıstık yerlerine 1 fıstık yaparak devam edelim. Bu sırayı tamamlayalım.

Beyaz ipe geçelim 1 çekelim boşluğa girelim kapatalım. 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım sıradaki boşluğa girelim 1 fıstık yapalım ikisini birden kapatalım. 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım 1 çekelim tepeye 1 fıstık yapalım sıradaki boşluğa girelim

1 çekelim 1 fıstık yapalım 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım sıradaki boşluğa girelim 1 fıstık yapalım ikisini birden kapatalım. Bu şekilde devam edelim. Detaylı anlatım için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel motifli lif modeli yapımı için Örgü Modelleri Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

İlginizi çekebilecek başka bir model çok kolay iki renkli lif modeli

Kontrol Et

Motifli Yuvarlak Lif Modeli Yapımı

Motifli yuvarlak lif modeli yapımı, renklerin ve motiflerin zarif bir dansıyla hayat bulan bir örgü …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir