MOTİFLİ LİF MODELİ YAPIMI

Motifli lif modeli yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere motifli lif modeli yapımı ile karşınızdayım. Lif modeli yapımın da 3 farklı renkli kullanılmış. 2 numara tığ ile yapılmış. Lif modeli başlangıç için sarı iple 8 zincir çekelim ilk zincir içine girelim. Halka oluşturalım 3 zincir çekelim halka içine tırabzan yapalım 1 zincir 1 tırabzan şeklin de devam edelim. Toplam da 12 tane kutu olacak. İpi kopartalım beyaz ipi alalım.

1 zincir çekelim kutu yuvasına girelim. 3 zincir çekelim kutuya girip 6 tane 2 li tırabzan yapalım. İlmeği tığdan bırakalım ilk tırabzan tepesine batalım bıraktığımız ilmeği içinden geçirelim 2 zincir çekelim sıradaki kutuya girelim. 6 tane 2 li tırabzan yapalım. İlmeği tığdan bırakalım ilk tırabzan tepesine batalım bıraktığımız ilmeği içinden geçirelim 2 zincir çekelim sıradaki kutuya girelim.

Bu şekilde kutuları dolduralım. İp değişimi yapalım mavi ip ile 2 zincir çekelim ipi sabitleyelim. 1 zincir çekelim boşluğa 1 fıstık yapalım 2 zincir çekelim aynı yere 1 fıstık yapalım. 2 zincir çekelim diğer boşluğa 1 fıstık yapalım 2 zincir çekelim aynı yere 1 fıstık yapalım kapatalım. Bu şekilde sırayı tamamlayalım.

1 zincir çekelim fıstık arasına 1 fıstık yapalım kapatalım 2 zincir çekelim aynı yere 1 fıstık yapalım. Çift olan fıstık aralarına çift yapalım tek olan fıstık yerlerine 1 fıstık yaparak devam edelim. Bu sırayı tamamlayalım.

Beyaz ipe geçelim 1 çekelim boşluğa girelim kapatalım. 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım sıradaki boşluğa girelim 1 fıstık yapalım ikisini birden kapatalım. 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım 1 çekelim tepeye 1 fıstık yapalım sıradaki boşluğa girelim

1 çekelim 1 fıstık yapalım 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım sıradaki boşluğa girelim 1 fıstık yapalım ikisini birden kapatalım. Bu şekilde devam edelim. Detaylı anlatım için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel lif modeli yapımı için Örgü Modelleri Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Hakkında Asya

Kontrol Et

Motifli Yuvarlak Lif Modeli Yapımı

Motifli yuvarlak lif modeli yapımı Herkese mutlu huzurlu bol bereketli günler. Motifli yuvarlak lif modeli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir