YAZLIK BLUZ BÜSTİYER MODELİ / VİDEOLU ANLATIM

Yazlık bluz büstiyer modeli / videolu anlatım

Merhaba hanımlar bugün sizlere yaz ayına uygun yazlık bluz büstiyer modeli / videolu anlatım ile karşınızdayız. Görünümü ile herkesin beğenisi toplayacak harika örgü modeli. Modelin yapımı için 15 tane çekelim artı 4 çekelim tepeye 1 alalım geri ye dönüp tırabzan yapalım toplam da 15 tane tırabzan olacak.

Son yere batıp 1 tırabzan daha yapalım 1 zincir çekelim aynı yere 1 tırabzan daha yapalım. Tırabzan yaptığımız kısımların alt kısımların da oluşan boşluğa batarak tırabzanları yapalım. 3 zincir çekelim çevirelim tırabzan tepelerine batarak 2 li tırabzan yapalım. Bu şekilde devam edelim 5. sıradan sonra artırma kısmına gelince 3 tırabzan yapıp 2 zincir aynı yere 3 tırabzan yaparak devam edelim.

9 zincir çekelim 4. zincire batalım. 2 zincir çekelim 3. zincire batarak 1 tırabzan yapalım 1 tane daha tırabzan yapalım 2 çekelim. aynı 2 tırabzan daha yapalım. İpimizi sabitleyelim. Zincir yuvasına girelim 2 defa batalım 2 zincir çekelim zincir yuvasına 2 tırabzan yapalım 2 zincir çekelim su taşına 2 tırabzan yapalım 2 zincir aynı yere 2 tırabzan yapalım kaydırma yöntemi ile kapatalım.

3 tırabzan yapıp 2 zincir aynı yere 3 tırabzan yaparak devam edelim. 9 zincir çekelim 4. zincire batalım. 1 tırabzan yapalım 1 tane daha tırabzan yapalım 2 zincir çekelim. aynı 2 tırabzan daha yapalım. İpimizi sabitleyelim. Zincir yuvasına girelim 2 defa batalım 2 zincir çekelim zincir yuvasına 2 trabzan yapalım 2 zincir çekelim su taşına 2 tırabzan yapalım

2 zincir aynı yere 2 tırabzan yapalım kaydırma yöntemi ile kapatalım. 3 tırabzan yapıp 2 zincir aynı yere 3 tırabzan yaparak devam edelim. 9 zincir çekelim 4. zincire batalım. 2 zincir çekelim 3. zincire batarak 1 tırabzan yapalım 1 tane daha tırabzan yapalım. Bu şekilde modeli ilerletelim. Ayrıntılı anlatım için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel örgü modeli yapımı için Serap ile elsanatları Youtube Kanalına teşekkür ederiz.

Hakkında Asya

Kontrol Et

ÖRGÜ İLE KEDİ ANAHTARLIK YAPIMI

Örgü ile kedi anahtarlık yapımı Sizler de değişik aksesuar örgü arıyorsanız örgü ile kedi anahtarlık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir