KELEBEK ÖRGÜ İLE ÖNLÜK SÜVETER MODELİ YAPIMI

Kelebek örgü ile önlük süveter modeli yapımı

Çocuklarınıza örebileceğiniz çok güzel kelebek örgü ile önlük süveter modeli yapımı tam sizlere göre. Örgü modeli yapımı için 1,5 yumak orta kalınlıkta bebe ipi 4 numara şiş ip tek renk olarak yapılmış. Sizler de tek renk olarak yapabilirsiniz isterseniz renkli olarak deneyebilirsiniz. Kız bebekleriniz için pembe erkek bebekleriniz için mavi renk tercih edebilirsiniz.

İlk olarak şişe 63 ilmek örelim. Ters örgü yaparak 5 diş devam edelim. İlk ilmekle beraber 7 ilmek ters örgü örelim. Başta ve son kısımda 7 ilmek ters örgü olarak örelim. İlk 2 sıra ön kısımda düz örgü örelim arka kısımda ters örgü olarak örelim. 7 tane ilmeği ters örgü olarak örelim.

2 ilmeği düz örgü örelim. 5 ilmeği de düz örgü örelim 1 defa dolayalım sıradaki 5 ilmeğin yönünü değiştirerek şişe takalım. Bu 5 ilmeğin hepsini birde keselim. 1 defa dolayalım 5 ilmeği düz örgü olarak örelim. Sırada olan 5 ilmeği şişten çıkarıp yön değiştirelim şişe takalım 5 ilmeği keselim. Aynı şekilde 5 ilmeği düz örelim.

1 defa dolayalım sıradaki 5 ilmeğin yönünü değiştirerek şişe takalım. Bu 5 ilmeğin hepsini birde keselim. 1 defa dolayalım 5 ilmeği düz örgü olarak örelim. Sırada 5 ilmeği şişten çıkarıp yön değiştirelim şişe takalım 5 ilmeği keselim.

Aynı şekilde 5 ilmeği düz örelim. 1 defa dolayalım sıradaki 5 ilmeğin yönünü değiştirerek şişe takalım. Bu 5 ilmeğin hepsini birde keselim. 1 defa dolayalım 5 ilmeği düz örgü olarak örelim. Sırada olan 5 ilmeği şişten çıkarıp yön değiştirelim şişe takalım 5 ilmeği keselim. Aynı şekilde 5 ilmeği düz örelim.

Bu şekilde devam edelim sıra sonuna gelince 2 ilmeği düz örgü örelim 7 tane ilmeği ters örgü olarak örelim. Başlangıç ve bitiş bu şekilde olacak örgü modeli devamı için videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel model için Bebe Örgü Sepetim Fulya Karslıoğlu Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Hakkında Asya

Kontrol Et

ŞAL YAKA ERKEK BEBEK YELEK MODELİ

Şal yaka erkek bebek yelek modeli Merhaba hanımlar bugün de sizlere bebekleriniz için yapabileceğiniz şal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir