ÇAM DALI KAZ AYAĞI ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Çam dalı kaz ayağı örgü modeli yapımı

Gelin yeleği modeli olarak yapabileceğiniz çam dalı kaz ayağı örgü modeli yapımı olarak deneyebilirsiniz. Modeli beyaz iple veya krem iple yapabilirsiniz. Modelin desen kısmı 17 ve katları üzerine kurabilirsiniz. 17+4 şeklinde olacak. İlk olarak şişimize ilmek atalım.

İlk iki ilmeği ters örgü örelim. 1 defa dolayalım 2 ilmeği ters örelim. 2 düz ilmek örelim 2 ters örelim 3 ilmeği diğer şişe alalım baştaki ilmeği ortaya alalım sondaki ilmeği başa alalım diğer şişe takalım ve 3 ilmeği birden örerek keselim. 2 ters ilmek örelim 2 düz ilmek 2 ilmek ters örelim 1 defa dolayalım 1 ters ilmek örelim çevirelim.

Bütün ilmekleri ters olanları ters örelim düz olanları düz olarak örelim. İlmek ne ise o şekilde örelim çevirelim. 2 ilmeği ters örgü örelim. 1 defa dolayalım 2 ilmeği ters ilmek örelim. 2 düz ilmek örelim 2 ters ilmek örelim 3 ilmeği diğer şişe alalım baştaki ilmeği ortaya alalım sondaki ilmeği başa alalım diğer şişe takalım ve 3 ilmeği birden örerek keselim.

2 ters ilmek örelim 2 düz ilmek 2 ilmek ters ilmeği örelim 1 defa dolayalım 1 ters ilmek örelim çevirelim. Bütün ilmekleri ters olanları ters örelim düz olanları düz olarak örelim. İlmek ne ise o şekilde örelim. 2 ilmeği ters örgü örelim.

1 defa dolayalım 2 ilmeği ters ilmek örelim. 2 düz ilmek örelim 2 ters örelim 3 ilmeği diğer şişe alalım baştaki ilmeği ortaya alalım sondaki ilmeği başa alalım gri şişe takalım ve 3 ilmeği örerek keselim. 2 ters ilmek örelim 2 düz ilmek 2 ilmek ters ilmeği örelim 1 defa dolayalım 1 ters ilmek örelim çevirelim.

Bütün ilmekleri ters olanları ters örelim düz olanları düz olarak örelim. İlmek ne ise o şekilde örelim çevirelim. Bu şekilde devam edelim. Bu güzel modeli için Fikir Sepeti Örgü Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

Hakkında Asya

Kontrol Et

ÖRGÜ İLE KEDİ ANAHTARLIK YAPIMI

Örgü ile kedi anahtarlık yapımı Sizler de değişik aksesuar örgü arıyorsanız örgü ile kedi anahtarlık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir